czwartek, 13 sierpnia 2015

Prolog

Wspomnienia są mętne, przytłoczone grubą warstwą grubej mgły. Pomieszane. Zawsze ta sama sypialnia, nie pościelone duże łóżko, smród papierosów i woni alkoholu.
Nie robił mi na początku żadnej krzywdy. Tak mi się w tedy zdawało - ale zawsze coś na duszy zostawało. Kiedy skoczył powiedział, że to nasz mały sekret, który nie mogę wyjawić nikomu pod żadnym pozorem. Gdybym to zrobiła, mogłyby się wydarzyć coś strasznego, a tego chciałam uniknąć.
Marzyłam tylko, żeby wszystko jak najszybciej się skończyło… po południu, kiedy rodzicielka wróciła z nocnej zmiany postanowiłam wszystko jest powiedzieć. Zdawało mi się, że wszystko. Pewna cząstka mnie nadal się bała jego. Nie była gotowa.
Bardzo się rozzłościła. Jestem tobą młoda damo rozczarowana. Jak możesz wymyślać te obrzydliwe historie? Jesteś złą dziewczyną ! Czy chcesz zniszczyć naszą kochaną rodzinę? Nigdy nie zapomnę tych słów wypowiedzianych z jej popękanych ust przez wiatr, który szalał na zewnątrz.
Pewnego dnia znowu zawołał mnie do sypialni, ale nie przyszłam. Zawołał mnie ponowienie, ale nie poszłam. Siedziałam na krześle przy stolę w kuchni. Wytrzeszczonymi brązowymi oczami wpatrywałam się w drzwi.
Przyszedł do mnie i zaciągną do sypialni. Po raz pierwszy próbowałam stawiać opór. Próbowałam go kopać chudymi nogami, bić pięściami. Był wciekły. Bił mnie mocno, a jednocześnie gwałcił.
Zbuntowałam się. Już nigdy nie będzie tak jak przedtem. On też o tym wiedział. Kiedy matka wróciła do domu i zobaczyła w jakim jestem stanie jedynie spojrzałam na nią z zapłakanymi oczami z nadzieją, że teraz spyta o co chodzi i mi uwierzy w moje słowa wypowiedziane do niej wcześniej. Odwróciła się w przeciwną stronę. Powiedziała jedynie coś o kolacji czy czymś co trzeba zrobić jeszcze w domu.

Zawiodłam się, a moje życie lęgło w gruzach.

_________________________________
Witam. Mam nadzieje, że to opowiadanie wam się w jakiś sposób spodoba, a prolog was do tego zachęcił ( nie umiem pisać prologów, wiec wybaczcie). Wiec dłużej nie przedłużając o to zwiastun za który dziękuje kochanei @nialleryx również mam nadzieje ze wam się spodoba tak jak mi i was zachęci bardziej :)
Do następnego. 
Ps: Mam nadzieję, że nie będzie tak beznadziejne i będzie choć dwóch czytelników xD
4 komentarze:

 1. Kiedy pojawi się pierwszy rozdzial?? ;***

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie i na pewno będę wpadać częściej, mimo, że nie jestem jakąś wielką fanką Jano ;D
  Jest kilka błędów, ale nie są jakoś specjalnie rażące jak dla mnie. Zresztą sama nie jestem lepsza xd
  Życzę powodzenia i weny do dalszego pisania xxx
  @twinkleineye

  OdpowiedzUsuń